درب ضد سرقت چیست

معمولاً این نوع درب‌ها دارای اسکلت فلزی بسیار قوی که شامل دو لایه روکش فلزی از جنس نورد سرد به ضخامت یک میلیمتر با رنگ و طرح چوب طبیعی با لایه پلی اورتان میانی می‌باشند. چهار چوب این درب ها نیز از پیش ساخته می باشد و از ورق به ضخامت یک و نیم میلیمتر و عرض هفت سانت با پایه مقاوم ضد زنگ از جنس استینلس استیل ساخته می شود. این نوع درب‌ ها با قفل شدن در چهارچوب باعث ایجاد امنیت بالای این نوع درب ها می شود و این یک مزیت بسیار عالی برای درب های ضد سرقت می باشد.

درب ضد سرقت

در های ضد سرقت کیا

مجموعه “کیا چوب” در حال حاضر خود نیز اقدام به تولید درب های ضد سرقت طرح ترک نموده است تا با استفاده از دانش و تجربه خود طرح های متنوع تری به روی این درب ها ایجاد نماید.”کیا چوب” سعی نموده است با کاهش هزینه تولید ، محصول با کیفیت و قیمت مناسب به مشتریان خود ارائه نماید.این درب ها به صورت کاملا سفارشی چه به لحاظ طرح و چه به لحاظ متریال تولید می گردد.

مشخصات درب ضد سرقت ترک

در های ضد سرقت ترک با مشخصات چهار چوب ورق اهن به ضخامت ۲ میل با رنگ الکترو استاتیک کوره ایی ، نوع درب ام دی اف ۱۶ میل با روکش چوب طبیعی طرح دو رو ، شبکه داخلی هانیکام ، ورقه فولادی سر تا سری سه ، یراق کاله ترکیه و دستگیره های روکش کروم که با گارانتی ۵ ساله عرضه می گردد.

درب ضد سرقت لاکچری

این در ها با طرح های خاص و کاملا برجسته و با تلفیقی از متریال چوب شیشه و استیل به وسیله تکنولوژی های پیشرفته صنعت چوب تولید می گردد.

درب ضد سرقت نیمه لاکچری

مزیت این رده از کارها نقش و نگار و اشکال برجسته نسبت به درب های اکونومی می باشد.

درب ضد سرقت اکونومی

این درب ها از لحاظ متریال داخلی و یراق کاملا مشابه رده لاکچری می باشد و تنها تفاوت ان ظاهری مسطح و CNC شده آن است.

درب ضد سرقت چین

درب ضد سرقت استیل با رنگ دکوراتیو ( الکترو استاتیک ) کوره ای و ابعاد داخلی ۱۰۵*۲۱۰ و به ضخامت ۷ سانتیمتر است.تعداد قفل ها ۱۳ زبانه گاو صندوقی در ۳ جهت ، دارای چشمی ، زنگ اخبار و از داخل دارای قفل شب بند و دستگیره با طرح کوئین یا رویال می باشد.آستانه ورودی درب از جنس استیل ضد زنگ میباشد.

دو ورق گالوانیزه به ضخامت ۸/.۰ میلیمتر در دو طرف پنل درب کار شده است.در ضمن بر روی درب ۲ لایه لاستیک درزگیر یخچالی جهت جلوگیری از ورود گرد و غبار و سرما و نیز جلو گیری از خروج حرارت نصب شده است.

فضای داخلی درب به صورت شبکه های مشبک فشرده است.جنس چهارچوب نیز ورق گالوانیزه به ضخامت چهار چوب ۲/۱ تا ۴/۱ میل می باشد.

عرض چهار چوب سمت بیرونی درب از هر طرف بسته به مدل ۳ تا ۴ سانتیمتر است.

درب دارای ۴ عدد لولای مخفی استیل است که از داخل چهارچوب نصب می شود.( لولاها ۵ پیچ و تقویت شده است )

بازشوی مفید درب ۹۰ تا ۹۲ سانتیمتر بوده و این اندازه برای ورود و خروج کلیه وسایل و اثاثیه استاندارد می باشد.( بعنوان مثال بزرگترین یخچال ساید بای ساید ۸۷ سانتی متر است )

 • وزن درب ۴۸ تا ۷۰ کیلو گرم
 • نوع بسته بندی: باسلفون، ضربه گیر  و کارتون

 

درب ضد سرقتنحوه نصب درب ضد سرقت

فریم انتظار باید از پروفیل ۶۰*۳۰ میلیمتر ساخته شده باشد به طوری که داخل به داخل آن ۲۱۱*۱۰۶ سانتیمتر باشد.

فضای بیرونی سمت راه پله جهت نصب دربهای ضد سرقت باید حداقل ۱۰۵*۲۰۵ باشد تا درب بدون برشکاری نصب گردد.نصب دربها میتواند با جوش یا پیچ انجام شود.

 

 

تعريف استاندارد حريق

دماي تعريف شده در سمت حريق  ۸۴۳  درجه سانتيگراد مي باشد که با توجه به ضخامت رنگ ضد حريق  اعمال شده بر روی درب دما در طرف ديگر درب پس از گذشت زمان تعريف شده ( نرخ آتش ) به ۱۲۰ درجه سانتيگراد مي رسد.به درب هایی گفته می شود که در برابر حرارت ۱ الی ۲ ساعت می توانند  مقاوم باشند و مناسب برای جلوگیری از گسترش حریق در فضاهای باز است.معمولا چهارچوب درب ضد حریق از جنس فولاد و روکش درب از ورق فولادی با پوشش رنگ تمام کوره ای می باشد.داخل درب پشم سنگ نسوز عایق حرارتی قرار دارد که در برابر آتش تا ۴ ساعت در دمای ۸۰۰ درجه سانتیگراد مقاوم است.اطراف درب با لاستیک درزگیر نسوز پوشانده شده است جهت جلوگیری از ورود دود ، در حرارت بالا ، دود سمی تولید نمی کند. در ساختمانها برای تامین فرصت و زمان مورد نیاز برای افراد جهت فرار از آتش سوزی و همچنین برای محافظت از سازه و اجزای ساختمان از درب ضد حریق استفاده می شود.

درب های ضد حریق جدا کننده هایی هستن که طبق دستور العمل ایمنی ساختمان باید در نقاط مشخص نصب گردد.مانند فضای خروج اضطراری ، فضای انبارها ، فضای تاسیسات موتور خانه و …

 

مشخصات درب ضد حریق

 • چهارچوب درب ها از ورق آهنی گالوانیزه با ضخامت ۲ میلیمتر می باشد.
 • لنگه درب ها از ورق الکترو گالوانیزه با ضخامت ۲ میلیمتر می باشد.
 • اسکلت داخلی درب ها از جنس گالوانیزه که با چسب های ضد حریق به رویه وصل می گردد.
 • داخل درب ها از پشم سنگ یا پشم سرامیک به صورت فشرده پر شده که تا چهار ساعت و یا دمای ۸۰۰ درجه سانتی گراد قابلیت ضد حریق را دارد.
 • ضخامت لنگه درب ها ۵ الی ۸ سانتی متر است.
 • درب ها دارای لاستیک درزگیر نسوز بوده که با افزایش دمای محیط منبسط شده و مانع از عبور دود می شود.
 • در ها از داخل دارای اسکلت پروفیلی و نبشی میباشد که مانع تغییر شکل در زمان آتش سوزی و استحکام بیشتر می شود.
 • در ها به وسیله رنگ کوره ای الکترواستاتیک رنگ آمیزی می شوند.
 • اندازه درب ها در حالت استاندارد ۲۱۰*۱۰۵ و ۲۱۰*۱۱۰ می باشد.